Aktualności:

24.02.2018
    W TVP HD tej wiosny premiera serialu sensacyjnego "Ekstradycja", tym razem w nowej cyfrowej odsłonie. Serial w reżyserii Wojciecha Wójcika z Markiem Kondratem w roli komisarza Olgierda Halskiego znakomicie oddaje rzeczywistość polskiego świata przestępczego lat 90. Halski, choć sam nie ma kryształowego charakteru, jest znakomitym gliną, tropiącym z sukcesem warszawską mafię
Źródło: Media2


24.02.2018
    Tak jak zapowiadano, udało się zrekonstruować drugą część trylogii śląskiej Kazimierza Kutza. „Perłę w koronie” zobaczymy w katowickim Kinoteatrze Rialto w ramach specjalnych pokazów z udziałem reżysera.
    Te zaplanowano na 17 i 18 lutego. 19 lutego w kinie Kosmos obejrzymy odrestaurowaną w zeszłym roku „Sól ziemi czarnej”. Cykl pokazów związany jest również z 89. urodzinami Mistrza.
    Trzy miesiące trwały prace nad „Perłą w koronie”. Za cyfrowe odrestaurowanie filmu ponownie odpowiedzialne zostało Studio Filmowe KADR. Koszty pokrycia rekonstrukcji filmów, wynoszące blisko pół miliona złotych zostało uzyskane między innymi dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i dotacjom Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło: silesion.pl